İstanbul’da Keyifle Kahve İçilebilecek 10 Mekan

Son yıllarda kahve kültürünün İstanbul’da iyice artmaya başlamasıyla birlikte semtlerde açılan birbirinden güzel, değişik sunumlara sahip, ilginç mekanlar boy göstermeye başladı. Kiminin sunumu, kiminin aroması, kiminin ortamı derken zaman içerisinde kendi edindiğim tecrübe ve deneyimlemelerime göre belirlediğim 10 mekanı sıralamaya çalıştım. Kendi damak lezzetime göre en az beğendiğimden en çok beğendiğime şeklinde sıralıyorum.

Yorumlar kısmına sizlerden de aynı şekilde yanıt bekliyorum. Kendi deneyimlerinizi paylaşın. Belki de bir sonraki tavsiye yazımda sizlerden öğrenip, gideceğimiz yerler olabilir.

Kahve İçilebilecek 10 Mekan Listem

10 – Kahve Dünyası

kahve dünyası
Çikolataları ne kadar nefis ve mükemmel olsa da kahve işini bence beceremiyorlar. Rakiplerinin arasında çok geri de kalıyorlar. Ayrıca bir çok şubesinde nedense geç gelen servislerinden dolayı kahveler genelde soğuğa yakın ılık gelmekte, hayliyle memnun ayrılamıyorsunuz.

9 – Lavazza

lavazza
Bir çok cafelere franchise verildiği gibi nedense tad ve lezzet olarak istediğimi bulamıyorum. ya çok açık oluyor ya da çok koyu oluyor.

8 – Cafe Nero

Caffe Nero
Genelde diğerlerine göre porsiyonları daha küçük. Aynı zamanda bazı kahveleri genelde lezzet olarak tutturamıyorlar. Yada en azından benim damak tadıma göre uymuyor olabilir. Olmadık yerde kahve içmem gerekirse, yolum düştükçe gittiğim yerler arasında.

7 – Illy

illy cafe
Buranın kahveleri beni genelde markette satılan 50 Kr’a satılan kahvelerin tadını bana andırıyor. Yada gene franchise satılan yerler bu işleri bilmiyor. tad olarak idare etse de kalite ve lezzet olarak malesef fiyatına göre geri de kalıyor.

6 – Nescafé Dolce Gusto

Nescafé Dolce Gusto
Cafe yada mağazalarda görmek çok mümkün değil fakat kapsül olarak satılan ve genelde evde ve iş yerinde makine ile yapılabiliniyor. Çeşitleri bol, tadları ve lezzeti çok uygun.

05 – Roberts Coffee

Roberts Coffee
İstanbul dışı genelde daha çok denk geldiğim, daha çok şehir dışında alternatif olarak kahvecilerin aralarındaki uzaklıktan dolayı bana yakın olmasından dolayı tercih ettiğim ve gene lezzet ve bol menü çeşitliğinden dolayı tercih edilebilecek bir yer.

04 – Gloria Jeans

Gloria Jeans
Diğerlerine keza burasının da menüsü oldukça geniş. Kahve tadları oldukça memnun edici.

03 – Caribou Coffee

Caribou Coffee
Genelde 1 ve 2nci seçenekler olmayışında alternatif olarak gözlerim kapalı olarak girdiğim bir yer. burası da benim damak lezzetime uygun görüyorum.

02 – Tchibo

Tchibo
Lezzet olarak damak tadıma çok yakın olduğu için ikinci durağım her zaman burası olmuştur. Fiyatları da diğerlerine göre oldukça makul.

01. Starbucks

Starbucks
Listemin biri denebilecek şekilde, lezzetleri ve tadları damak tadıma tam uyumlu ve kafein isteğimi tam olarak alabildiğim enden yerlerden. Soğuk ve sıcak olmak üzere, bol çeşitli menüsüyle; yaza ve kıza özel olarak hazırladıkları farklı tadlar da cabası.

YORUMLAR

Email adresiniz gizli tutulur!